Leasing pracowników – wsparcie rozwoju twojej firmy

Leasing pracowników – wsparcie rozwoju twojej firmy

Jeśli prowadzisz własną firmę, doskonale wiesz, że bywają momenty, w których twój zespół ma dwa razy więcej pracy niż zazwyczaj. W wielu branżach taka sytuacja ma miejsce na koniec miesiąca. Potrzebne są wówczas dodatkowe ręce do pracy przy wykonywaniu inwentaryzacji lub kompletowaniu dokumentacji. W dowolnym momencie mogą nadejść także kolejne zlecenia i możliwości poszerzenia współpracy, których nie chcemy odpuścić. Warto wówczas skorzystać z usługi, jaką jest leasing pracowników.

Na czym polega leasing pracowników?

Leasing pracowników polega dosłownie na wypożyczeniu ich od agencji pracy lub innej firmy. Wiemy, że może to brzmieć zaskakująco i przedmiotowo, jednak nie obawiaj się – takie działania są zgodne z prawem. Co więcej, leasing pracowników zdobywa coraz większą popularność. Jest bowiem odpowiedzią na dodatkowe zlecenia i braki kadrowe, które mogą wystąpić w twojej firmie.

Najczęściej spotykana forma leasingu pracowniczego to współpraca z agencją pracy tymczasowej. Jeśli wybierzemy doświadczoną i rzetelną placówkę, zyskamy bowiem pewność, że cały proces przebiegnie bez przeszkód. Taką firmą jest Flambir – agencja pracy, której siedziba znajduje się we Wrocławiu. Jej zespół zajmuje się rekrutacją potencjalnych pracowników ze Wschodu i przydzielaniem im zadań, związanych z ich specjalizacją. W ten sposób zyskują oni pracę i źródło dochodu, a ty tymczasowo przyjmujesz do swojego zespołu profesjonalistę, którego potrzebujesz.

Co musisz wiedzieć o leasingu pracowniczym?

Jeśli o leasingu pracowników słyszysz pierwszy raz, przyda ci się garść rzetelnej wiedzy na jego temat. Przede wszystkim warto raz jeszcze podkreślić, że wynajem pracowników jest legalny – regulują go przepisy zawarte w Kodeksie pracy, a także ustawa o zatrudnianiu pracowników tymczasowych. Ty zapewniasz im podstawowe prawa, a oni zobowiązują się do wykonania powierzonych im zadań.

Decydując się na współpracę z agencją pracy Flambir, otrzymasz ofertę przygotowaną na podstawie twojej rozmowy z przedstawicielem firmy. Agencja zaproponuje ci fachowców, których potrzebujesz: specjalistów ds. służby zdrowia, sprzedaży lub działu IT, pracowników fizycznych lub biurowych, kucharzy, a także opiekunów dla dzieci i osób starszych. Sam widzisz – leasing pracowników to odpowiedź na potrzeby każdej branży! Co więcej, osoby zatrudnione w agencji wykonają za ciebie obowiązki dotyczące większości formalności, w tym zobowiązań wobec ZUS. Flambir gwarantuje również pracownikom zza wschodniej granicy legalny pobyt w naszym kraju.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *