Jak odpocząć od dzieci?

Jak odpocząć od dzieci?

Wychowywanie dzieci to praca w pełnym wymiarze godzin. Do codziennych zadań dochodzi jeszcze praca zawodowa oraz obowiązki, które należy wykonywać w ramach prowadzenia gospodarstwa domowego. W rezultacie wiele małżeństw ma problemy ze znalezieniem czasu dla siebie. Dla par, które podczas tygodnia nie mają czasu na odpoczynek, weekend majowy spędzony tylko we dwoje z pewnością okaże się doskonałą odskocznią i świetnym relaksem. Zaplanuj zatem wymarzoną majówkę wraz ze swoją drugą połową, a wcześniej koniecznie wynajmij opiekunkę do dziecka.

Ponówcie swoja przysięgę małżeńską

Wybierzcie się na romantyczną wycieczkę tylko we dwoje, jak za dawnych, młodzieńczych czasów. Możecie powrócić do waszego dawnego, ulubionego miejsca spotkań. W ważnym dla was miejscu ponówcie swoją małżeńską przysięgę, aby pokazać jak bardzo nadal wam na sobie zależy. Pamiętaj, że nie chodzi o powtórzenie ceremonii z wieloma zaproszonymi gośćmi, ale o przypomnienie sobie najpiękniejszych chwil i wyznań w waszym życiu.

Doświadczcie nowego

Zaplanujcie weekend tak, aby wypróbować coś absolutnie nowego dla was obojga. Możecie usiąść wcześniej wspólnie przy biurku i sporządzić listę nowych rzeczy do zrobienia, ale również i spontaniczne propozycje już podczas wyjazdu mogą okazać się strzałem w dziesiątkę. Wybierzcie się na lot balonem, pójdźcie do opery albo skoczcie wspólnie na bungee – jest bardzo wiele możliwości! Przekonajcie się jak dużą część weekendu jesteście w stanie poświęcić nowym aktywnościom.

Zagrajcie nowe role

Zostawcie dom i zmartwienia za sobą, udajcie się na wypoczynek poza miasto i spędźcie weekend wspólnie udając, że jesteście kimś innym. Kupcie wcześniej nowe ubrania w zupełnie nie waszym stylu, aby ubrać inaczej niż na co dzień. Taka zmiana zewnętrzna i mentalna pozwoli wam zapomnieć o szarości dnia codziennego i stresie jemu towarzyszącemu.

Pozostańcie poza domem

Przez stałe obowiązki w pracy oraz wobec dzieci wiele zapracowanych par nie ma czasu i okazji na wyjście poza dom. Dlatego też weekend majowy należy spędzić na świeżym powietrzu, korzystając z uroków natury. Znajdźcie kemping, rozbijcie namiot lub zapakujcie dwa plecaki i wybierzcie się na długą, pieszą wycieczkę. Przyroda, która będzie was otaczała pozwoli wam na znalezienie upragnionego spokoju i zapomnienia od codzienności.

Dodatkowe wskazówki i porady

Jeśli nie macie ochoty na nowości, wybierzcie się w miejsce ważne dla waszego związku. Tam zróbcie ponownie to co was połączyło. Dzięki temu wasze wspomnienia ożyją.
Jeśli nie masz możliwości wynajęcia opiekunki do dziecka, poproś o popilnowanie swoich pociech kogoś z rodziny.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *