Do czego może doprowadzić stres w pracy

Do czego może doprowadzić stres w pracy

Stres w pracy

Jeśli czasem zdarzy nam się, że mamy mniej udany dzień w pracy bo przydarzyła nam się stresująca sytuacja. Czujemy zmęczenie i tego dnia zwyczajnie chcemy odpocząć. Nasz organizm spokojnie poradzi sobie raz na jakiś czas z taką sytuacją i szybko zregeneruje. Kiedy jesteśmy narażeni w pracy na długotrwały stres, warto było by pomyśleć przede wszystkim o swoim zdrowiu i zastanowić się nad zmianą pracy, a przynajmniej nad tym jak można by uniknąć stresu na dotychczasowym stanowisku.

Do czego może doprowadzić stres w pracy

Długotrwałe zmęczenie

Kiedy przychodzimy po pracy do domu nic już nam się nie chce. Zwyczajne domowe czynności są dla nas zbytnik wysiłkiem i nie chce nam się nawet ugotować obiadu. Prozaiczne czynności są nie lada wyzwaniem. Stres w pracy doprowadził nas do sytuacji, że nie mamy ani chęci ani siły kompletnie na nic.

Bezsenność

Mimo, że przez cały dzień jesteśmy przemęczeni, kiedy przychodzi czas na sen nie możemy zasnąć. Jeśli już nam się to uda jest on bardzo niespokojny. Nie możemy przespać dłużej niż 2-3 godziny bo podświadomie już myślimy o tym, co czeka nas w pracy.

Brak równowagi

Stres w pracy jest także przyczyną ciągłego rozchwiania emocji. Wystarczy drobnostka aby wywołać w nas zupełnie nieadekwatne reakcje. Drobne niepowodzenie wywołuje w nas duże rozdrażnienie, niepokój, a nawet doprowadza do łez.

Nałóg

Stres w pracy może doprowadzić nas także do tego, że popadniemy w nałóg. Początkowo lampka wina przed snem, w krótkim czasie może stać się całą butelką. Jednak tylko to choć na chwilę pomaga nam się rozluźnić. W ten sposób jednak możemy popaść w nałóg, z którego bardzo ciężko będzie nam się wyrwać.

Nieudane życie prywatne

Ciągłe przesiadywanie w pracy i ciągłe niezadowolenie wpływa także negatywnie na nasze życie prywatne. Nawet jeśli staramy się nie przenosić pracy do domu, nie jesteśmy w stanie zostawić w pracy także swoich negatywnych emocji, niezadowolenia i innych skutków stresu w pracy.

Depresja

Stres w pracy może doprowadzić także do znacznie poważniejszego skutku jakim jest depresja. Permanentnego złego samopoczucia nie należy bagatelizować i zwrócić się o pomoc do specjalisty. Z depresją nie powinniśmy walczyć w pojedynkę, ponieważ to choroba, którą trudno pokonać.

Myśli samobójcze

Nieleczone depresja może także doprowadzić do myśli samobójczych. Nie należy się z tym kryć i zacząć szukać pomocy tak wcześnie jak tylko się da. Niech stres w pracy nie determinuje całego naszego życia.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *