Co robić, kiedy bank nie chce udzielić kredytu konsolidacyjnego?

Co robić, kiedy bank nie chce udzielić kredytu konsolidacyjnego?

Konsolidacja zadłużeń, czyli ich połączenie, jest ciekawym rozwiązaniem, które w wielu przypadkach może okazać się jedynym (bądź nie jedynym, ale najlepszym) sposobem na wyjście z długów. Problem polega jednak na tym, że trudno taki kredyt otrzymać. Chociaż można by się spodziewać, że będzie on dostępny właśnie dla osób zadłużonych, to w praktyce często są one odprawiane z banku z kwitkiem.

Po zawnioskowaniu o kredyt sprawdzana jest zdolność kredytowa potencjalnego klienta, która zazwyczaj nie jest zbyt wysoka. Ponadto osobom spłacającym naraz wiele różnych zadłużeń mogły zdarzyć się opóźnienia, które później skutkują negatywnymi wpisami w historii kredytowej. Jednak odmowa przyznania kredytu konsolidacyjnego nie jest wcale końcem świata – istnieją także alternatywy, takie jak pożyczki konsolidacyjne. W takim razie co robić, kiedy nie chciano nam przyznać kredytu konsolidacyjnego?

Warto zwrócić się do pośrednika kredytowego

Tam, gdzie my spotkalibyśmy się z natychmiastową odmową, dobry pośrednik kredytowy z dużym prawdopodobieństwem będzie w stanie dla nas wynegocjować korzystny kredyt. Dlaczego?

Wszystko dzięki jego wiedzy, doświadczeniu, a także nieocenionych kontaktach z przedstawicielami banków, które umożliwiają rozpatrywanie pochodzących od pośrednika wniosków w trybie indywidualnym.

Samodzielne wnioskowanie o kredyt konsolidacyjny w banku może się udać jedynie, kiedy dotychczas byliśmy jego wzorowym klientem, a nasza ogólna sytuacja finansowa jest dobra. Jednak kto w takim przypadku będzie chciał sięgać po kredyt konsolidacyjny?

Jest on produktem bankowym, który zainteresuje przede wszystkim tych, którzy mają problem z terminowym spłacaniem wielu różnych zobowiązań i za pomocą kredytu konsolidacyjnego chcą odciążyć swój domowy budżet. W ich przypadku pośrednik kredytowy będzie zazwyczaj jedyną szansą na kredyt konsolidacyjny.

Konsolidacji można dokonać także w firmach pożyczkowych

Nie każdy zdaje sobie sprawę, że istnieje coś takiego, jak pożyczki konsolidacyjne. To odpowiedź firm pożyczkowych na bankowe kredyty konsolidacyjne, która działa w niemal identyczny sposób.

Tak naprawdę różnią się te dwa rodzaje zobowiązań głównie tym, że w firmie pożyczkowej spodziewać się możemy wyższej całkowitej kwoty zadłużenia niż w banku. Wiąże się to z tym, że firmy pożyczkowe są skłonne podjąć większe ryzyko i udzielać tego typu pożyczek nawet tym, którym w banku by odmówiono.

Wobec tego jeśli nasza zdolność kredytowa jest za niska lub historia kredytowa zawiera zbyt dużo negatywnych wpisów, to właśnie konsolidacja bankowa może być ciekawym rozwiązaniem.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *