Narożniki tapicerowane do salonu – zalecenia dotyczące wyboru

Narożniki tapicerowane do salonu – zalecenia dotyczące wyboru

Duży i piękny narożnik tapicerowany w salonie zawsze wygląda bardzo efektownie i jest wygodny. Takie miękkie meble zapewniają prawidłowe wykorzystanie przestrzeni w każdym domu, można nie tylko siedzieć na narożniku, ale komfortowo przespać całą noc. Wiele modeli narożników tapicerowanych do salonu ma mechanizm składania, dzięki czemu mogą służyć, jako łóżko.

Sklepy meblowe posiadają szeroki wybór tkanin meblowych, dzięki czemu można wybrać kolor tapicerki najlepiej pasujący do wystroju domu. Salon to zazwyczaj obszar wyposażony w miękkie meble tapicerowane i może być doskonałym miejscem na spotkania całej rodziny, stając się wyspą spokoju, przytulności i wygody w codziennym życiu. Dzięki szerokiej gamie modeli różniących się rozmiarem, kształtem i kolorem, narożnik może być łatwo dopasowany do dowolnego stylu.

Narożniki tapicerowane do salonu – ogólne rady przy wyborze

Wymiary narożnika tapicerowanego do salonu powinny odpowiadać rozmiarowi pomieszczenia, styl takiego mebla powinien zgrywać się z pozostałym wyposażeniem pomieszczenia.

W prostokątnych pomieszczeniach meble tapicerowane najlepiej ustawiać wzdłuż ściany lub w rogu. Dostępne są również narożniki wolnostojące, dzięki czemu mogą zostać umieszczone na środku salonu. Można wyposażyć narożnik w krzesła z tej samej kolekcji lub miękkie pufy. Trendy w nowoczesnej produkcji mebli pozwalają wybrać tyle modułów jednego zestawu, ile potrzeba do ich kompetentnego i pięknego umieszczenia we wnętrzu. W pomieszczeniach kwadratowych narożnik tapicerowany może być umieszczony pośrodku, dzieląc przestrzeń na dwie części.

Narożniki tapicerowane do salonu – funkcjonalność i wygoda

Strefa rekreacyjna salonu powinna być miejscem, w którym po ciężkim dniu pracy można poczytać książkę, pooglądać telewizję lub po prostu położyć się i odpocząć. Dlatego salon powinien mieć główną cechę taką jak wygoda i komfort. Oprócz wygody miejsce do rekreacji może być wielofunkcyjne, na przykład nie tylko pozwala usiąść z gośćmi, ale w razie potrzeby przekształca się w miejsce do spania dla nich. Dlatego przy wyborze mebli tapicerowanych należy zawsze zwracać uwagę na mechanizm przekształcania.

Narożniki można było podzielić na grupy:

  • Narożniki z przekształceniem w pełnowymiarowe miejsce do stałego użytku. Mechanizm powinien być trwały i wysokiej, jakości, i łatwy w użyciu.
  • Przekształcalne narożniki do rzadkich zastosowań. W tym przypadku mechanizm może nie być bardzo wygodny lub niezawodny, jego podstawa nie jest idealna do spania, ale może być użyta w razie potrzeby.
  • Narożniki bez przekształcania wykorzystywane są, jeśli nie będą traktowane i używane, jako łóżko do spania.

Stalowe mechanizmy są najsilniejsze, ale aluminium, jeśli jest używane ostrożnie, może trwać przez długi czas. Wybierając narożnik tapicerowany do salonu należy zwrócić uwagę na wewnętrzną strukturę, a dokładniej na materiały, z których jest wykonany. Najtańsze meble wykonane są z płyty pilśniowej i wiórowej, ale także najbardziej niebezpieczne i o niskiej żywotności. Najbardziej ekologicznym materiałem jest drewno, ale takie meble należą do kategorii wyższej ceny. Opcją pośrednią jest MDF, materiał ten jest wystarczająco bezpieczny, ale nie jest najtrwalszy, a jego cena należy do średnich.

Przykładem wygodnego mebla do salonu może być wysokiej, jakości narożnik tapicerowany składany z mocną i niezawodną ramą z naturalnego drewna, siedziskiem sprężynowym ze zdrowym wypełnieniem. Wygodnym wariantem jest duży wybór kolorów i wzorów tkanin, z których każdy może wybrać według swojego gustu. Pojemnik na pościel jest bardzo cenionym rozwiązaniem. Miękkie i pięknie wykonane poduszki są zarówno ozdobą narożnika jak też wygodą dla jego użytkowników.

Skórzane narożniki do salonu

Wybierając meble do swojego mieszkania, wiele rodzin zwraca uwagę na skórzane narożniki do salonu. Jest to świetna opcja, która wraz z meblami tapicerowanymi z pokryciem z tkaniny może doskonale uzupełniać wnętrze i być praktyczna w użyciu. Cechą skórzanych narożników jest długi okres użytkowania i wysoki poziom komfortu dzięki miękkim w dotyku materiałom tapicerskim. Wybierając meble tapicerowane, należy zwrócić uwagę na następujące punkty:

  • Zwykle meble tapicerowane kosztują mniej niż pokryte skórą
  • Sztuczna skóra ma krótszą żywotność niż skóra naturalna w tych samych warunkach użytkowania, jest bardziej szorstka w dotyku, ale stosunkowo tania
  • W zimnych mieszkaniach meble tapicerowane z tkanin są przyjemniejsze w użyciu
  • Meble, pokryte skórą, łatwiejsze do czyszczenia, wymagają jednak pielęgnacji specjalnymi środkami, pozwalającymi przedłużyć ich żywotność
  • Tapicerka powinna odpowiadać stylowi mieszkania i nie wyróżniać mebli od ogólnego wystroju wnętrza
  • Nowoczesna technologia pozwala wykonać skórzaną tapicerkę w dowolnym kolorze odpowiadającym wystrojowi salonu
  • Skórzany narożnik w salonie może być w dowolnym kolorze, kształcie i zakresie cenowym, może zmieścić się w ogólnym obrazie pomieszczenia lub stać się jasnym akcentem we wnętrzu.

Narożnik tapicerowany do salonu (np. https://www.las-mebli.pl/narozniki-34/) może być wykonany w ciekawej kolorystyce z siedziskiem sprężynowym, z pianki poliuretanowej lub wysokoelastycznej. Regulowane podłokietniki dają możliwość wygodnego oparcia przynosząc pełny relaks. Nóżki mogą być drewniane lub z tworzywa sztucznego chromowane. Opcji jest wiele, dlatego przed zakupem należy określić swoje preferencje.
Konstrukcja narożników tapicerowanych do salonu musi również odpowiadać wybranemu stylowi tego pomieszczenia: minimalizmowi, hi-tech, art deco, klasycznemu, nowoczesnemu, ekskluzywnemu. Ponadto należy zwrócić uwagę nie tylko na główne parametry zewnętrzne, kształt i tapicerkę, ale także na elementy dekoracyjne takie jak: nogi, podłokietniki i wszelkiego rodzaju guziki, itp.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *