Jak dbać o włosy i ciało latem?

Jak dbać o włosy i ciało latem?

Lato to szczególny okres, w którym z większą uwagą powinniśmy dbać o swoje ciało czy włosy. Odpowiednie ich traktowanie oraz specjalne linie zabiegi z pewnością wspomogą je i sprawia przejście sezonu letniego, będzie komfortowe. Jak zatem dbać o swoje ciało ? Jakie zabiegi kosmetyczne są idealne w lecie ? Odpowiedzi na te pytania wraz z przydatnymi wskazówkami poniżej.

Jak pielęgnować włosy latem?

Pierwszym sposobem na zapewnienie ochrony włosom jest używanie mgiełki z filtrem UV. Włosy tak jak ciało czy oczy są narażone na szkodliwe promieniowanie. Stosują odpowiednie preparaty, zagwarantujemy doskonałe zabezpieczenie. W lecie doskonale sprawdzają się również nawilżające maski czy balsamy. Odpowiednie nawilżenie włosa jest w tym okresie szczególnie ważne.

Jak pielęgnować ciało latem?

Skóra w lecie wystawiona jest przez większość czasu na słońce Należy ją wtedy regularnie nawadniać poprzez odpowiednie kremy i balsamy. Podczas kąpieli warto używać kosmetyków, które mają ph zbliżone do ph skóry. Kosmetyki takie zadbają o florę bakteryjną naszego ciała. Bardzo dobrym pomysłem jest także poranny prysznic. W trakcie poprawiania krążenia możemy również używać energetyzujących zeli pod prysznic o owocowym zapachu, które pobudzą nas do działania.

Zabiegi kosmetyczne, które można wykonywać latem

Do zabiegów kosmetycznych, które są wskazane latem, zaliczyć można kilka szczególnie przydatnych. Pierwszymi z nich są peeling kawitacyjny i sonoforeza. Ujędrnią one skórę, nawilżą i wygładzą, co da efekt wizualny oraz wpłynie na nasze samopoczucie. Dobrym pomysłem są również masaże ciała czy twarzy, które bardzo relaksacyjnie wpływają na całe nasze ciało.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*