Przyszłościowe kierunki studiów – co wybrać?

przyszłościowe kierunki studiów

Niejednokrotnie wybór studiów przysparza młodym osobom wielu problemów. Na jaki kierunek się zdecydować, aby mieć zapewniony dobry start na rynku pracy, możliwość rozwoju kariery, a także satysfakcjonujące zarobki? Istnieją zawody, na które istnieje duże zapotrzebowanie i w przyszłości ono wzrośnie, dlatego warto zastanowić się nad wyborem studiów, które pomogą nam w znalezieniu atrakcyjnej pracy. Poniżej prezentujemy przyszłościowe kierunki studiów.

Finanse

Finanse i rachunkowość cieszą się niezmiennie dużym zainteresowaniem. Ukończenie takich studiów jest wartościowe i daje szansę na dobrą, pewną pracę już na początku drogi zawodowej i szybki rozwój kariery. Absolwenci finansów i rachunkowości mają wiele możliwości na rynku pracy. Po ukończeniu tego kierunku nie muszą ograniczać się jedynie do bankowości czy instytucji finansowych. Istnieje wiele zawodów, które są powiązane z tymi studiami i gwarantują atrakcyjne zarobki. Doradca finansowy, doradca podatkowy, analityk finansowy – tu znakomicie sprawdzą się zdobyte podczas studiów kwalifikacje i umiejętności.

Informatka

To bez wątpienia jeden z najbardziej przyszłościowych kierunków studiów. Rozwój nowych technologii sprawia, że zapotrzebowanie na wykwalifikowanych informatyków, programistów czy szefów IT stale rośnie. Dodatkowo można liczyć na bardzo dobre zarobki. Należy pamiętać, że sektor IT zmienia się niemal z dnia na dzień, więc trzeba być stale na bieżąco z nowymi technologiami i językami programowania. IT to wiele specjalizacji i możliwości rozwoju swojej kariery zawodowej. Absolwenci tego kierunku mają szerokie pole manewru na rynku pracy.

Kierunki inżynieryjne

Na rynku inżynierów wciąż brakuje odpowiednio wykwalifikowanych pracowników, dlatego studia inżynierskie to dobre rozwiązanie. Nie jest tajemnicą, że po studiach inżynierskich łatwiej znaleźć pracę niż po kierunkach humanistycznych. Deficyt specjalistów z zakresu inżynierii sprawia, że są to przyszłościowe kierunki studiów. Studia inżynierskie są bardzo ciekawe i dają dużą szansę na znalezienie atrakcyjnej, dobrze płatnej i stabilnej pracy. Kolejnym plusem jest to, że wybór takich studiów nie ogranicza studenta, ale daje możliwość zdobycia szerokiej wiedzy inżynierskiej przed podjęciem decyzji o specjalności na początku studiów II stopnia.

Prawo

To modny od lat i wciąż przyszłościowy kierunek studiów. Posiadanie dyplomu ukończenia studiów prawniczych otwiera możliwość ubiegania się o ciekawą, a także prestiżową pracę. Trzeba podkreślić, że studia prawnicze nie należą do łatwych, jednak wielu przyszłych studentów decyduje się na ich podjęcie. Wynika to głównie z faktu, że absolwenci wydziałów prawa mają dużo możliwości jeśli chodzi o karierę zawodową. Ich szanse na znalezienie pracy są najczęściej znacznie większe niż absolwentów innych kierunków. Należy pamiętać, że w przypadku niektórych zawodów jak np. prawnik, sędzia, adwokat czy prokurator, uzyskanie dyplomu magistra prawa jest dopiero początkiem drogi do zdobycia odpowiednich uprawnień. Należy również dostać się na aplikację, a następnie zdać egzaminy. Niemniej jednak na pewno warto się poświęcić.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*